לב המסע. מפגשים. התבהרות. חופש פנימי

על שפת המים, מסעדה מקומית משובחת, אין הרבה אפשרויות כאן בכפר. במרחק שולחן ממני יושבת צרפתיה, אני מבינה מחילופי הדברים בינה לבין המלצר. את כאן לכתוב ספר היא שואלת, אפשר גם, אני מהנהנת אליה, ספר על חוויה רוחנית? מהנהנת שוב. אחד היתרונות בטיול לבד, מפגשים עם אנשים יותר נגישים, קסם החיים מזמנים לנו, כשנותנים להם להוביל. קלודין. פנסיונרית היום, אחרי החוויה שלה השקיעה בעצמה בטיפולים ותהליכים לפתוח ולנקות כל מה שצריך. עכשיו באה לכאן לכתוב ספר על המסע שלה.
לוקח לאור הרבה זמן להיות מילים היא אומרת, אני מהנהנת בהסכמה. אנשים שלא חוו בעצמם, הלא ידוע מעורר בהם פחד, התנגדות או קינאה. היא אומרת. יש טעם שאכתוב את הספר שלי? תוהה ביני לביני מחייכת, דמייני פרח מחליט לא לפרוח כי יש עוד כמוהו בשדה. בין השולחנות על שפת המים בכפר בדרום הודו, השיחה נפתחת בטבעיות בלי הכנות והקדמות אנחנו צוללות למפגש מתוך הסתכלות בעומק העיניים בלי למצמץ, כל אחת של עצמה. עכשיו, שאין בו מחיצות, מדלג על תחושת זרות, בכנות מרגש את שתינו. אחר כך, בתורי, אני מספרת והיא קשובה, נועצת שאלה או שתיים וכשהתמונה כבר די מול העיניים, את לא צריכה את האנרגיה הזאת סביבך. לכי משם! היא אומרת בקול תקיף וממהרת להוסיף שאינה אוהבת להתערב אבל היא רואה את ההקשר התרבותי יהודי שלא פרמתי, את היכולת לשאת סבל וכאב במידה מוגזמת. הקורבנות ותחושת האשם ארוגה בי בתרבות. אני רואה מה היא אומרת, המבט שלי תמיד נמדד ונמשך אל המקור. לא לסמפטומים; גנים, תרבות, סביבה. התהליך הרוחני הוא חדירה לשורשים, תהליך פתיחה וחשיפה של החומרים מהם את עשויה תחת קורת גג של המופלא. התהליך מעצים את הרגישות ועדינות שלך אני אומרת היא מהנהנת. יכול להיות מסוכן בין אנשים ביומיום היא מוסיפה אני נרעדת. מרגש להכיר ולפגוש מישהי שהרחיבה עד השקט בעצמה. בלי אגו בתפקיד מורה או מטפלת אומרת פשוט וגלוי מה שהיא חושבת. כך אני אוהבת. את חייבת להציל את עצמך וזה בדיוק העניין, אני לא זקוקה להצלה אבל, המציאות כן. היא טובעת בכאב מיותר, פחד מוצדק, וחוסר חסר סיכוי. אנשים שכחו את החלום. הפכו עצמם לסוד. אני כאן לתת. יש לי מה. זה לא שלי. זה הרצון היחיד באמת. המספק אותי. אני לא יכולה ללכת מהמציאות, לפעמים יש רצון כזה בגלל מה שקורה לה אבל לא באמת. אני עומדת מולה. בתוכה. אין לאן לברוח. אין לי מה להסתיר. האמת חיה.
מעולם לא פחדתי מהמוות. מחצית חיי שרויה בתרגול והתבוננות בהימצאות כאן ועכשיו, מודה לא הסתכלתי קדימה. חייתי חיים מלאים ושלמים. קרה לי המופלא. השכלתי לעשות ממנו דבר ממשי במציאות. ובמציאות גם קרה שבר שלא יכולתי למצוא במראה. אני והמציאות אחת, לא שתיים. החיים הם מה שכיוונתי ומה שקרה לי ביחד, הם אני.
האם חשוב לי להשאיר את הסיפור?! מרגישה שהצורך לספר את הסיפור אינו מושכל, אינו למען אישור או נראות. בא מתוך מחוייבות פנימית, הרצון לשתף את העולם הוא בילט-אין בחוויה. ויש בי ילדה קטנה שמרגישה שזה ה״עונש״ שהיא יכולה. לא לספר. כי זאת מתנה יקרה.
בלי קשר לסיפורים חיות ואהבה אינסופית פועמות בי. להעיר, לתת, להועיל, להאיר, לתמוך, ליצור, לחבק, לבעוט, כל מה שצריך.
יש כאן סיפור. הוא לא שלי, מחקתי עצמי מספיק לדעת. בעולם שכאב מעורר אלימות, אמונה בטוב נראת מופרכת, סבלנות נחשדת עליבות, עדינות נראת חולשה, חולשה מעוררת דחיה, רגישות לא מוערכת, סליחה מתקבלת כהזדקקות, אני עצמי לא רוצה לחיות.
את יודעת מה אני חושבת, קלודין אומרת, היא עברה לשבת בשולחן איתי, כל זה קרה כי את צריכה ללמוד להתעלם לגמרי ממה שאחרים אומרים. מעולם לא טרחתי בהסברים אני מודה בפנייה, היו לי דברים יותר חשובים לעסוק בהם בדרך קרובים רחקו בלי כוונה לשוב. מעדיפים שאמות מלהיפגש. לספק אותם?!
כולנו מחוברים ביחד. אף אחד לא חייב לי אישית כלום ואף אחד לא יכול מעבר למה שהוא מרשה לעצמו.
את האפלה אני מבינה כחוויה משלימה לחוויה של האור. רק דרך המחוזות האפלים השגתי את הבהירות, העוצמה והיכולת לבטא במילים. רק בזכות שני הקצוות הצלחתי להשלים את התמונה. בעדינות שהישגתי, לא אסכים לעולם לראות בה חולשה או טעות. אני מעדיפה למות:))
אני בעצמי שבעת רצון. נסעתי להודו לרגע להסתכל מבחוץ ולבדוק מבפנים. לחזק את הרצון להמשיך, לנקות את העלבון והבגידה שיינקתי פנימה בגרגרנות.
הפתיחות והמוכנות של קלודין שלפו ממני את הסיפור וחשבתי לעצמי עכשיו הו ממש יובך אבל זאת אני והמציאות. אנחנו משלימות. שברים של השלם, אהבת אמת מצדיקה. הייתי צריכה ללכת משם כדי להגיד, היא מחייכת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.